خانه / نرم‌افزار و اپلیکیشن / اپلیکیشن آیفون / آموزش عکاسی 360 درجه گوشی با اپلیکیشن google camera

آموزش عکاسی 360 درجه گوشی با اپلیکیشن google camera

 معرفی عکاسی 360 درجه

تصاویر 360 درجه، به شما اجازه می دهند کل محیط اطرافتان را در یک قاب داشته باشید، علاوه بر این این سبک عکاسی 360 درجه، روشی خلاقانه برای به تصویر کشیدن دنیای اطرافتان است. یکی از نقاط مثب و فوق العاده عکاسی 360 درجه، بعد از عکاسی می توانید محیط عکاسی شده را به شکل زنده در گوشی خود مشاهده کنید این حالت برای عکاسی در مسافرت ها و مکان هایی که نقاط یه یادماندنی دارد و می خواهید آن را به دوستان و خانواده نشان دهید فوق العاده است در بخش زیر نمایی از این حالت را می توانید مشاهده کنید.

حالت مجازی که می توانید پس از عکاسی 360 درجه در گوشی خود ذخیره کنید

موس را بر روی تصویر برده سپس بر روی تصویر کلیک کرده و درحالی که کلیک را نگه داشته اید، به چپ، راست، بالا و پایین رفته تا دید 360 درجه از محیط داشته باشید. این فضا را نیزبعد از عکاسی 360 درجه در گوشی خود می توانید تجربه کنید. چنانچه با مرورگر گوشی این مطلب را مشاهده می کنید کافیست فقط گوشی خود را به جهات مختلف ببرید تا 360 درجه محیط را مشاهده کنید.

 

آموزش عکاسی 360 درجه با google camera

اپلییکشن Google camera را اجرا کنید سپس انگشت خود را از چپ به راست بکشید تا منوی زیر ظاهر شود.

 

سپس گزینه PhotoSphere را انتخاب کنید، در این بخش با یک محیط مجازی روبرو می شوید، در یک نقطه ثابت ایستاده‌، سپس گوشی را سمت یکی از نقاطی که اپلیکیشن به شما نشان می دهد برده و چند ثانیه صبر کنید تا عکس از آن نقطه ثبت شود. برای ثبت عکس، حلقه سفید رنگ کاملا بر روی دایره سفید باید قرار بگیرد، چند ثانیه صبر کنید تا عکس ثبت شود.

 

در حالی که همچنان در همان نقطه ثابت ایستاده اید، یک به یک نقاطی که اپلیکیشن شمارا راهنمایی میکند، برده و عکاسی کنید. عکاسی 360 درجه نیاز به صبر و دقت زیادی دارد. هر عکس 360 درجه تقریبا از 45 عکس تشکیل شده است.

 پس از ثبت کامل نقاط باید کمی صبر کنید تا اپلیکیشن Google camera نقاطی که عکاسی کرده اید را بهم متصل کرده و فرآیند ویرایش 360 درجه را شروع کنید.

 

عکس پس از پردازش

 

پس از انتهای فرآیند اتصال نقاط و تکمیل شدن کادر پردازش، بر روی عکس کلیک کرده، بر روی آیکونی که شبیه به کره زمین است کلیک کنید تا همانند بخش دوم این مطلب، به شکل زنده محیطی که از آن عکاسی کرده اید را ببینید. بر روی گزینه Create Tiny Planet کلیک کرده تا بتوانید خروجی 360 درجه بگیرید.

 

در این بخش با تنظیم دو گزینه Zoom و Rotate حالت ایده عال خود از عکس را تنظیم نمایید. سپس بر روی گزینه Create Tiny Planet کلیک نمایید. ممکن است کمی عکس تار به نظر بیاید. پس از خروجی گرفتن از عکس، بخش بزرگی از تار بودن عکس حذف می شود.

 

فرآیند پردازش و ذخیره کمی زمان بر است، نکته ای که بهتر است به خاطر بسپارید این است که عکاسی 360 درجه از باتری و حافظه به شدت استفاده می کند، بنابراین قبل از عکاسی 360 درجه مطمئن شوید از باتری و حافظه به میزان کافی برخوردار هستید.

عکس زیر حاصل پردازش نهایی عکاسی 360 درجه در محیط فوق می باشد. (عکس های رابط کاربری مطلب متعلق به تابستان و عکس زیر متعلق به بهار می باشد – لوکیشن ثابت است – عکس علی طائی)

 

 

نمونه گالری تصاویر 360 درجه گرفته با اپلیکیشن google camera

 

دانلود اپلیکیشن اندروید عصر دیجیتال

درباره AsrDigital

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *